מסחרי_השירותים שלנו_ 

1/4

פוליגרף

כלי נוסף בארגז הכלים הניהולי במערכת אירגונית הינו עריכת בדיקות פוליגרף. בדיקות פוליגרף מחויבות המציאות כחלק ממערך גיוס כוח אדם למשרות עם נגישות לכסף מזומן ומידע רגיש. כמו כן לתפקידים המחייבים רמה גבוהה של אמינות, יושר ונאמנות!

 

בדיקת פוליגרף נחשבת ככלי בעל רמה גבוהה של מהימנות בניבוי מידת אמינותו ויושרו של אדם שכן היא מודדת שינויים אובייקטיביים ומדידים.

בדיקת הפוליגרף נותנת בזמן קצר ובעלות נמוכה תשובות חד משמעיות לגבי מועמד או עובד ותיק בנושאים הללו.

בבדיקות קדם-תעסוקתיות לצורך מיון וקבלת עובדים יישאלו הנבדקים שאלות כגון:

  • האם בחמש שנים האחרונות ביצעת עבירה פלילית משמעותית?

  • האם בחמש שנים האחרונות נחקרת במשטרה כחשוד בביצוע עברות פליליות?

  • האם במקומות עבודה קודמים גנבת כסף או סחורה?

  • האם אתה משתמש בסמים קשים?

  • האם אתה מהמר הימורים לא חוקיים?

  • האם נשלחת לעבוד בחברת X ע"י גורמים עברייניים?

ועוד שאלות שיכולות לשפוך אור על עברו של המועמד ובכך לנפות גורמים בעלי פוטנציאל בעייתי.

 

בבדיקות תקופתיות הנערכות באופן המוצג כמזדמן ואקראי ובכך מרתיעות  גנבים פוטנציאליים וממנפים בכך אמינות ונאמנות יישאלו  שאלות כגון:

  • האם מאז שהתחלת לעבוד גנבת כסף מקופת החברה?

  • האם במהלך השנה האחרונה גנבת סחורה ממחסני החברה?

  • האם במהלך עבודתך מסרת מידע רגיש למישהו בתמורה לטובות הנאה?

ועוד שאלות בעניינים ספציפיים בעקבות חשד ספציפי.

איסוף מסמכים

פעילות זו מתבקשת על פי רוב על ידי עורכי הדין בתביעות נזיקין, כאשר נדרש תיעוד ממוסדות שלטון, מהמשטרה, ממשרד העבודה, מוסדות רפואיים, הביטוח הלאומי.
אף שתאורטית הרשומות הללו אמורות להיות זמינות לבעל הענין בהם, הרי ללא ניסיון וידע בתהליך האיסוף ,(איך, אל מי לפנות, מה לבקש ) ביצוע עצמי של הדבר יארך זמן רב, ועלול להסתיים במפח נפש שבו יושגו חלקים מהתיעוד בלבד, וזאת לאחר שהמזמין שילם אגרות בסכומים משמעותיים- שלא יוחזרו לו , אף עם המידע שאותר אינו מלא .
כל פיסת מידע שיכולה להיאסף היא חיונית למהלך התביעה - ולכן כדאי שאנשי המקצוע יעסקו בכך. 

איתורים

איתורים עסקיים/ מסחריים משמשים למגוון צרכים. אם אתם זקוקים למצוא אדם, את כתובתו בישראל או בחו"ל, את פרטיו האישייים, מקום עבודתו, וזהות בני משפחתו תוכלו להעזר בשירותי חקירות האיתור של אוידנס.
עורכי דין המעוניינים באיתור לצורך הגשת תביעה או מסירת כתבי בית דין, יוכלו להעזר במאתרים המקצועיים של אוינדס - התשלום עבור איתור כתובת הוא לפי הצלחה- לא איתרנו לא שילמת!
איתורים לצרכים עסקיים נחוצים כאשר ברצון הלקוח לאתר מקומות עבודה נוספים של אדם, הכנסות נוספות שלו, קשרים עם מתחרים או קולגות וכן איתורים של עסקים נוספים שבבעלות הנחקר.

מסירות

מסירות – פעילות הנחוצה בעיקר לעורכי דין לביצוע מסירות של כתבי בית דין, שלא על ידי שליח אלא על ידי חוקר פרטי, שמבצע מסירה תוך תיעוד של המסירה (למשל הקלטה או צילום ) ובעת הצורך יכול למסור תצהיר ועדות בבית משפט (למשל אם מוכחש שהחומר הנמסר התקבל אצל הנמען).

מעקבים

בתחום המסחרי אוידנס מפעילה צוותי עוקבים שהם חוקרים פרטיים רשויים, העוסקים בביצוע תצפיות ומעקבים במסגרת המותר בחוק, - אחרי שותפים אנשי סוד ועובדים בארגון מסחרי.
בעקבות מעקב אנו יכולים לבדוק ולספק תשובות מגובות בראיות לשאלות - היכן מבקרים השותפים ואנשי סוד בארגון, האם הם נפגשים עם מתחרים, מה עושה העובד במהלך יום העבודה, האם הוא יוצא במסגרת שעות עבודתו לענייניו הפרטיים , האם עובד העוסק בהפצה, מוכר/מעביר סחורה לגורמים לא מורשים? 

חקירות בכיסוי

חקירות בכיסוי - כל חקירה שאינה כוללת פניה גלויה וישירה לנחקר הנה חקירה בכיסוי.
חקירה בכיסוי משמשת את משרדי החקירות, עורכי הדין ותובעים שונים במגוון תחומים: באיתור, בביצוע חקירות רקע על מועמדים לעבודה, בבדיקת אמינות של קורות חיים (לדוגמא: אדם מציין שעבד במקום מסוים ועזב בנסיבות מסוימות, וברצון המעביד השוקל לגייס את העובד- לבדוק זאת).
החוקר הפרטי ידע להכין סיפור כיסוי מתאים , שלא קשור לנושא החקירה הנדרש, יפנה ויחקור את המעביד הקודם וישיג חוו"ד אוביקטיבית על המועמד , כמה זמן עבד שם, מה עשה ולמה עזב ). פעילות כזו נדרשת לדוגמא ,  כאשר המעבידים הקודמים של המועמד , הם מתחריו של המעביד החדש שאיננו יכול לפנות אליהם באופן גלוי ולקבל חוות דעת על העובד.
חקירות בכיסוי משמשות גם ככלי בחקירה נרחבת יותר לבירור פרופיל של נחקר- למשל ביצוע בדיקת רקע אודות אדם או עסק , או לפני התקשרות עם ספק שירות חדש.

חקירות להשגת פרופיל עסקי

בחקירה של פרופיל עסקי יש לבדוק לעיתים מה עיסוקו של אדם, מצבו המשפטי, מצבו הכלכלי, מגוריו, מצבו המשפחתי, ולעיתים, במידה ומזמין החקירה רוצה להתחבר כשותף או משקיע לעסק מסויים, גם מה הקשר שלו לעסקים אחרים, לדוגמא,  האם יש לו קשר למתחרים?

בחקירות להשגת פרופיל עסקי נרצה לבחון קשר של הנחקר לשותפויות וחברות, האם חזרו לו שיקים, האם היה לקוח מוגבל בבנק , האם הוא או בן משפחתו מהמעגל הקרוב היו  פושטי רגל, האם יש תביעות אזרחיות נגדו, האם מוכר בהוצאה לפועל והאם יש לו עבר פלילי.